Origami a origami modułowe

Origami a origami modułowe 

Origami To sztuka składania figury z  papieru, ustalono że punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury. (szeroko opisane - Wikipedia)
Origami modułowe (mowa o module chińskim) Jest to jedna z odmian tradycyjnego origami, polega na składaniu pojedynczych modułów ze sobą co dają nam piękne figury. Wielu ludzi uważa za bardzo trudne robienie figur z origami modułowego co jest nie prawdą bo jest to łatwa rzecz lecz wymaga cierpliwości i czasu. :-) (więcej można przeczytać w Wikipedii nie tylko o module chińskim - strona w języku angielskim) 


Przedstawiam przykłady origami modułowego i tradycyjnego:Krab zrobiony metodą tradycyjną czyli z 1 kartki papieru:Motyle zrobiony metodą modułową, zrobiony z 3 kolorów łącznie wykonany z 124 modułów.


Lilia i Motylek zrobione z origami tradycyjnego.Łabędź zrobiony z origami modułowego coś z 400 modułów ten model się składa, dokładnie nie pamiętam :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz